top of page
paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting

Charakteristika:

25 let | 25.8. | Panna | 188 cm | 79 kg | Tmavé odstíny barev

Četba, poezie, logické rébusy a hlavolamy, toulání se na nových místech, zvířata, jezdectví a koňské pólo, túry v přírodě, šerm, střelba, dálkové plavání, kalistenika, veteráni a jejich renovace

paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting

O Kalliasovi s jistotou lze tvrdit, že snad otci z oka vypadl. V zásadě ztělesňuje opak mladší sestry, která je chodícím sluníčkem, zatímco on za sebou táhne dojem temné noci a tím pádem nemohou být dokonalejšími stranami totožné mince, což skvěle sedí také na jejich rodiče. V řezání tváře je téměř otcovou kopií, když se natočí ze správného úhlu, nemluvě o obdobném intenzivním, uhrančivém pohledu, ovšem sotva někde vykoukne sluneční paprsek, ukáže se několik rozdílných detailů. Neposedná kštice, kterou si občas nechává o něco víc narůst totiž není typicky černá, ale nese odstíny zasahující k tmavě hnědé nebo se zdánlivě modré studnice změní na divokou souhru zelené, až v člověku vzbuzují dojem nekonečných hlubin, kam proniklo sluneční světlo.
Štěstí mu přálo rovněž z hlediska vzrůstu a konstituce, kterou by mohl leckdo závidět. Nespadá sice do řad kulturistů, ovšem zřetelně vyrýsované svalstvo nabízí lákavou podívanou, která většinou tane skryta za závojem látek v tmavých odstínech. Nenosí striktně černou a akceptuje ostatní tlumenější barvy, minimálně dokud se nepohybují v území růžové, fialové, žluté anebo další šílenosti, kterou na sebe zbytečně upozorní. Zlatou výjimku tvoří naprosto otřesná oranžová mikina s nápisem „I don't self isolating, I just hate everyone“, kterou kdysi nuceně přijal od Corinne v rámci narozeninového žertíku a neměl to srdce onen ostudný kousek oblečení zahodit, takže ho nechává zahrabaný v nejhlubším místě šatníku.
Střídmější styl oblékání je malou nápovědou o Kallově charakteru, kde zase naplno udeřila otcova genetická výbava a udělala z něho samotáře, totálního odpůrce velkých davů a bzučivých společenských akcí, vlastně téměř celé lidské populace, bez jejichž společnosti se naprosto klidně obejde. Ano, máte tu čest s čistokrevným introvertem, možná v něčem skoro asociálem, kterému naskakuje kopřivka s obyčejnou vidinou užvaněných šlechtičen či diplomatů, co za ním neúnavně létají půlku večera, zatímco z nich dostává silnou migrénu. V drtivé většině případů se zdržuje někde stranou, když musí splnit svou povinnost a někde se veřejně ukázat, načež sám od sebe nezačíná konverzaci, leda by objevil zajímavý podnět. Nechoďte za ním se zdvořilostními či prázdnými tématy, kterým se kilometrovým obloukem okamžitě vyhne a považuje to za ztrátu svého času, nemluvě o plýtvání společenských baterek, které musí hodně dlouho nabíjet. Pokud téma vnímá za zbytečné, tak se jednoduše obsáhle nevyjadřuje a elegantně člověka odbude, načež se rozloučí. 
Naštěstí není extrémně uzavřený z hlediska emocí, o kterých stále celkem nerad mluví, ovšem snažili se ho vést k tomu, aby se naučil o svých citech zarytě nemlčet a pokud musí, tak vyjde s pravdou ven, ačkoliv se tomu s každou příležitostí milerád vyhne. Z toho důvodu na něm není zase taková vzácnost úsměv, on je totiž vždy hlavní problém v samotných lidech, jejichž vtipy často shledává za trapné, a nikoliv humorné anebo jejich přítomnost za otravnou nežli lákavou, takže vlastně nemá na výběr než se nedostupně mračit.
Lépe se cítí mezi čtyřma očima, když danou osobu chvíli zná, a hlavně v ní nalezne alespoň minimální oblibu. V takovém případě je trochu snazší navázat s ním řeč, co neskončí několika úsečnými poznámkami, když jsou zrovna na nějakém klidnějším místě, umí mluvit i celkem ochotně, a navíc se rázem ukáže, že je celkem obratný provokatér. Holt není radno opomínat jeho slušnou sbírku knih, nemluvě o poezii, slovní zásobu má možná větší než většina lidí kolem a zná politické úskoky, takže v zapálenějších konverzacích zdaleka nemáte na dosah snadné vítězství. 
Za méně příznivých okolností se nebojí někoho odehnat kousavým sarkasmem či nefalšovanou mrzutostí, když nemá náladu a někdo se mermomocí vnucuje, o to hůř s narušováním osobního prostoru. Potřebuje mít kolem sebe určité hranice a nesnáší, když se tam někdo bez dovolení zkouší nacpat. Bůh chraň toho naivního hlupáka, kterého napadne obtěžovat jej svou přítomností v čase, kdy louská knihu popíjejíc svou denní dávku britského čaje anebo záměrně vyhledá klidnější místo, aby si užil samotu. 
Často vídá kritiku za své uzavřené chování, avšak nikdy nevyhověl tlaku společnosti, která si představuje někoho otevřenějšího a společenštějšího, kde obecně lépe zapadne. Stojí si za tím, kým je, takhle ho vedli rodiče a dostal do vínku tolik tvrdohlavosti, aby se názorům cizích lidí okamžitě postavil zády, když mu nedokážou nabídnout cokoliv užitečného. Takhle se víceméně zachová kdykoliv, když na něho lidi v něčem tlačí a myslí si, že dosáhnou kýženého výsledku. Jaká smůla, naopak se víc uzavře a musí znovu dostat svůj prostor, aby ze sebe něco vypáčil. Jakmile někdo narazí na onu neviditelnou hranici, ať již s dotíráním nebo dočerpá svou trpělivost s lidskými jedinci, často ho lze zastihnout s cigaretou, kterou si uhlazuje pocuchané nervy.
Není divu, že místo města všema deseti preferuje venkov, kam se vypaří, kdykoliv to povinnosti dovolí. Zatímco Corinne neváhala cestovat za sluníčkem, on sednul do auta, načež utíkal objevovat nová zákoutí rodné země, kterou si z hlediska přírodních a venkovských oblastí projel dost detailně. Má rád zdejší mírumilovnou atmosféru, kde neexistuje hučení dopravy ani uspěchanost lidských životů, hlavně někde mimo onen ruch má konečně dojem, že se zvládne zhluboka nadechnout. Není ničím neobvyklým, že občas skočí do nejbližšího jezera či nepříliš zuřivé řeky, kde si odplave několik kilometrů v rámci dálkového plavání. 
Žádnou toulku však nepodstoupí sám, kdybyste chtěli za plnohodnotného společníka započítat šestiletého greyhounda Archieho, kterého si osvojil z útulku. Tam občas zajde a věnuje organizacím určitou finanční částku nebo vezme pár psů na procházku, v čemž na něho měla velký vliv matka, která se zaměřovala na mnohé charity, takže se na něm její dobrosrdečnost svým způsobem odrazila. Jenom to zaměřuje hlavně na zvířata, která považuje za stokrát lepší společníky. Tyhle němé tváře nikoho neotravují ani neobtěžují, nedokážou nic předstírat a konečně si tak může oddychnout od neustálé ostražitosti, kterou si udržuje v politické zóně. Právě v doprovodu oněch stvoření se mnohem víc uvolní a kdoví, když se trochu zaposloucháte, třeba zaslechnete, jak něžně chválí svého sportovního koně za dobře odvedenou práci anebo s nimi občas hovoří o tom, kdo z lidského pokolení ho zase dokonale vytočil.
Leckoho může šokovat informace o tom, že v sobě nosí upřímně starostlivou a oddanou stránku vůči rodině i těm šťastlivcům, na kterých mu záleží. Těžko říct, zda je to víc dar či prokletí, neboť ho to někdy dožene až k morálně šedé zóně, například nejde moc daleko pro ránu, když jim někdo ubližuje nebo je uráží, což má víceméně ze spojení otcova výbušnějšího charakteru a matčina temperamentu. Také má tendenci se postavit za slabší, nepotřebuje si hrát na rytíře v bílé zbroji a zachraňovat každou ztracenou duši, ale vidět někoho vztáhnout ruku na ženu nebo se chovat vůči někomu dost neférově, není zase takové bezcitné individuum, aby nezakročil. Nedokáže se prostě toho otravného nutkání zbavit.

Minulost:

Otec Adarian, matka Lucille, mladší sestra Corinne a Josette

Před narozením Kalliase si rodina Windsorů rozhodně užila své a nepříliš v tom dobrém smyslu, naopak se potýkala s celkem tíživou situací zapříčiněnou nejenom odhalením letitého domácího násilí ze strany tehdejšího krále vůči královně, a především druhorozenému synovi, ale navíc se ukázal těžký alkoholismus následníka trůnu, kterého rada odmítla přijmout. V tu chvíli se již křehká Anglie octla na tenkém ledě, neboť ztratila svého vůdce odsouzeného dle platných zákonů a koruna spadla do rukou veřejně nepříliš oblíbené černé ovce rodiny, kterým byl Kalliasův otec. Jak se však později ukázalo, země si tímto krokem velmi polepšila a lid časem našel v novém králi zálibu, když utišil řvoucí občanskou válku stojící za dveřmi nebo nastolil v Anglii spravedlivou, vcelku pokrokovou vládu, za které začínala opět prospívat. 
Situace se stihla víceméně stabilizovat, než se octnul na světě, a to byl rovněž záměr jeho rodičů, kteří chtěli svým dětem zajistit bezpečné zázemí, místo, co skutečně bez mrknutí oka nazvou domovem. Z toho lze snadno odhadnout, že Kalliasovo dětství se neslo v tom láskyplném a lehce rozmazlovaném duchu, na kterém se značně podepisovala otcova škaredá minulost a touha zajistit své rodině to nejlepší, aby nikdo z nich nemusel projít obdobným peklem. Napříč tomu si v jejich domácnosti lze občas všimnout hustší atmosféry, když dojde na hádku mezi rodiči, o nichž dodnes spousta lidí nechápe, jak mohli vzhledem ke svým rozdílným osobnostem skončit spolu a dá se říct, že na velmi obdobném principu funguje Kalliasův vztah s mladší sestrou. Odjakživa Corinne sice bezmezně zbožňoval, ovšem je to právě ona, kdo zdědil matčinu divočejší povahu, která se nevyhnutelně bije s jeho klidnou duší a nastávají situace, kdy má chuť sestře prásknout dveřmi před nosem. Nedá se však říct, že se nesnažil svědomitě plnit svou roli staršího bratra a člověk si toho všímá hlavně v momentech, kdy Corinne udělá určitou formu ústupku, ačkoliv se mu nápad dvakrát nezamlouvá nebo se ochotně ujme nejmladší Josette, která se s ním ráda vozí na koních.
Za jedny z nejsilnějších vzpomínek považuje chvilky strávené na letním venkovském sídle, kde si jednak mohl trochu odpočinout od svých povinností, kterých jakožto následník trůnu míval odmalička nad hlavu, ale především velmi rychle propadl kouzlu zdejší přírody či atmosféry, která nemohla být od rušného, hektického Londýna víc odlišná. Značnou část podílu na tom nese jeho matka, neboť nikdy nepromrhala šanci jej vytáhnout na procházku po pozemcích anebo mu předčítala z mnohých knih, kam mimo jiné patřila Pýcha a Předsudek, takže ho možná venkovem v zásadě naočkovala. Právě zde se učil jezdit na koni, šermovat anebo fascinovaně sledoval hbité anglické chrty na honech, díky čemuž v pozdějších letech těmto psům definitivně propadl.
Přesně takového čtyřnohého chlupáče si přál mít doma, ovšem ve svých osmi letech by sotva chrta vycvičil, a navíc si královská rodina tradičně udržovala loveckou linii nepříliš vhodnou na domácího mazlíčka, až tento svízel rozsekla matka. Ráda totiž přispívala různým charitám a mívala tendenci osvojit si starší, nechtěné pejsky z útulku. A přesně to udělali, když mu vysvětlila, že mnohem větší službu udělá právě těm opomíjeným duším, co zde setrvávali již delší dobu. Poprvé vzali domů desetiletého křížence a víceméně z toho udělali tradici, takže se Buckinghamský palác nikdy víc nenacházel bez uštěkaného společníka, čímž otce vytáčeli do běla, když se vrátil z celodenních porad a zjistil, že má místo manželky v posteli dalšího opelichaného psa, co má určitě ranec blech. Jediným mladším psem, kterého si z útulku vzal se stal Archie, greyhound s nejasnou minulostí, ačkoliv dle předpokladů byl nějakou dobu využíván jako dostihový pes a buď se majiteli zaběhl nebo se ho chtěl zbavit.
V osmnácti vstoupil do armádního výcviku, již dávno věděl, že ho absolvoval také otec i když za trochu méně příjemných okolností, ovšem ta samotná představa se mu zamlouvala, koneckonců život přetékající disciplínou člověka v určitém smyslu pronásledoval na každém kroku v paláci. Celkem zde strávil čtyři roky, kterých zdaleka nelituje, a naopak ho zdejší dril dost bavil, kdo by se mohl divit, když se preferovala spíš jednoznačná úsečnost v projevu nežli sáhodlouhé žvanění o hloupostech, kterými jej zasypávala smetánka. Navíc se naučil slušně střílet a zbraně následně zařadil k vedlejšímu zájmu sdílenému s otcem, ačkoliv se nikdo z nich osobně neúčastnil honů, rádi si dělali malé soutěže na střelnici či v sídle sestřelovali vyřádkované plechovky, dokud odněkud z okna nevykoukla rozhořčená Corinne či matka, ať s tím randálem okamžitě přestanou.
Nedlouho po návratu z výcviku ho kontaktoval strýc s žádostí o osobní setkání, což Kalliase celkem překvapilo, věděl o bouřlivé historii Nathaniela s jeho otcem, která neobsahovala mnoho růžových vzpomínek včetně toho, že strýc dlouho válčil s alkoholismem a užil si hodně času v léčebně, načež se měli s otcem údajně usmířit. Poté se však skoro vůbec nevídali, neboť Nathaniel odmítl místo v radě a sám Kall nemohl říct, že toho člověka osobně zná, a proto nešlo zcela odhadnout, co očekávat. Začalo to celkem nevinně, než se téma stočilo k tomu, co si myslí o právech Irska na samostatnost, když se o ni v tehdejší době zase spekulovalo a následně mu Nate povyprávěl o rodinné historii, akorát z vlastního úhlu pohledu. Tak trochu se zdálo, že se strýc pokoušel zpochybnit jeho oddanost otci a čím déle hovořil, tím víc Kalla žrala myšlenka, zda nenese určitý podíl na nepokojích Irska snad v rámci osobní msty. Nakonec se otci svěřil a znal jej dostatečně dobře k tomu, aby dokázal odhalit stín v jeho očích napovídající o tom, že nikdy zakopání oné válečné sekery zcela nevěřil, ba naopak ho možná dávno napadla varianta, kde mu Nate záměrně škodí.
Naneštěstí se politická situace s Irskem příliš nezlepšovala a moc tomu nepomohl ani incident, kdy se Kallias nechal vyprovokovat třemi idioty, kteří dost bezostyšně zesměšňovali orientaci Corinne rovnou na společenské akci. Jakmile k němu dolehla první otevřená urážka, odměnil toho kreténa setkáním se zatnutou pěstí dřív, než stihl mrknout. Naneštěstí z toho vznikla téměř rvačka, když ti dva tupci chtěli svého přítele bránit a museli zasáhnout stráže, načež média všechno extrémně rozmázla. K velké smůle se jednalo zrovna o irské šlechtice a někteří Irové to vzali za další popud k samostatnosti, když „už nejsou na anglickém dvoře očividně vítáni“.  
V momentální době ho rodiče jaksi jemně vykopli do Illei, jelikož se nachází ve věku, kde by bylo vhodné, aby si našel manželku a nedá se říct, že se mu to dvakrát zamlouvá, neboť naplněné společenské akce nesnáší, a navíc necítí potřebu se seznamovat s každou druhou šlechtičnou, aby s ní tlachal o prázdných tématech v rámci seznamování. Vystřídal již několik milenek, které si určitou dobu držel právě z důvodu, aby mohl obejít neustálou nutnost poznávat někoho nového, ovšem o hlubších citech se hovořit nedalo a jemu vlastně celkem vyhovovalo, když nemusel svůj čas uzpůsobovat plnohodnotné přítelkyni, která z něho navíc začne páčit věci, o kterých se netoužil bavit z iracionálního pocitu, že má znenadání právo na každou maličkost v jeho životě. V tom případě musí vymyslet plán, jak utišit hlas rodičů i vlastní svědomí, kterého nabádalo ke splnění svých povinností a zároveň neskončit s každodenní migrénou kvůli přehnané socializaci. Na druhou stranu tuší, že bude mít stejně plné ruce práce s dohlížením na Corinne, která na sebe strhne veškerou pozornost a třeba se nenápadně ztratí kdesi za jejím nekonečným flirtováním se vším, co se hne. 

 

paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting

Silence Says a Lot More Than You Think.

Motto:

paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting
kallias.png
kallias.png

Korunní princ | Anglie | Soukromé, vojenský výcvik | Helder Afonso | Kiera

Kallias Enzo Windsor

4.png
2447eec17261bc7de5cf94f567120f36ddca004e.jpg
6.png
HelderAfonso-JosephSinclair-HLP9.jpg
banner3.0.png

The Selection Empire of Illéa

Je zakázáno kopírovat profily jak z grafického, tak obsahového hlediska. 

 

bottom of page