top of page
paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting-flower-cherry-blossom-e5f5e4fe6c6107451b826c56278
paper-cherry-blossom-watercolor-painting-flower-cherry-blossom-e5f5e4fe6c6107451b826c56278

Henri Dyrssen

noo_edited.png
paper-cherry-blossom-watercolor-painting-flower-cherry-blossom-e5f5e4fe6c6107451b826c56278
pngwing_edited.png
paper-cherry-blossom-watercolor-painting-flower-cherry-blossom-e5f5e4fe6c6107451b826c56278
paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting-flower-cherry-blossom-e5f5e4fe6c6107451b826c56278
paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting-flower-cherry-blossom-e5f5e4fe6c6107451b826c56278
pngwing_edited.png
Snapinsta_edited_edited.jpg
Snapinsta_edited_edited_edited.jpg

Syn prezidenta / Finsko / Sileo / Hugh Laughton-Scott

Charakteristika:

26 let | 24.10. | Štír | 186 cm | 69 kg | Nemá oblíbené barvy

Četba, psaní poezie a povídek, studium, šachy, videohry, zpěv (pouze v soukromí)

paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting

Henriho hubená postava značně zdůrazňuje jeho výšku. Pobledlá pokožka, všudypřítomné kruhy pod očima a věčně rozčepýřené vlasy by nejspíš mohly naznačovat upírskou eleganci. Jenže stačí, když udělá krok vpřed a celý obraz prokletého básníka s pronikavě modrýma očima a snad nějakého tajemného bohéma s jemnými pihami a znaménky z románu pro ženy se bortí. Henri je přesně ten, kdo stojí v koutě. Ne snad kvůli tomu, že by neměl jinou možnost, ale protože mu to vyhovuje. Pozorovat, zvažovat, analyzovat, vytvořit si potřebný závěr a pak jednat. Ostatně nikdy nepatřil mezi social butterflies, ale s nedostatkem přátel se nikdy nepotýkal. Právě jeho klidnost, rozvaha a osobitý humor k němu ostatní zvláštním způsobem samo přitahovalo. Jako když vidíte můru a první, co vás napadne, že je jakási zajímavá a pěkná, takže ji chcete prozkoumat a najednou ji zkoumáte ve skupince a najednou zjistíte, že jste taky takové můry a že ne vždycky je potřeba být motýlem, abyste se cítili dobře - Ten nedostatek přátel přišel až později s válkou a s prvními pohřby.
S čím ho lidé neoprávněně spojují dohromady je ale označení stydlivý, ostýchavý nebo snad nejistý. Tohle všechno Henri rozhodně není. Introvert? Ano. Jenže ne každý introvert má strach z ostatních lidí a musí být nutně plachý a už vůbec nepotřebuje „adoptovat“ od nějakého veselého extroverta, co mu pomůže žít, jak kdyby toho nebyl introvertní člověk sám schopný. Henriho jen vždy více vyčerpávala interakce. To bylo celé. Ne že by mu společnost vadila, ale taky jí k životu nutně nepotřeboval a o to pečlivěji si tak vybíral, s kým čas trávit bude a s kým čas trávit zase nebude. Pokud se mu ale něco nelíbí, rozhodně se nemusíte bát o to, že by vám to neřekl ve snaze neublížit vašim pocitům. Spíš by bylo zvláštní, kdyby si to nechal pro sebe. Přímé jednání bez vytáček a únavného chození kolem horké kaše. Neztrácet čas a jít rovnou k věci, férově ale ostře. Přesně to byly charakterové stopy jeho otce a onen osobitý, sarkastický humor štípnutý nakažlivým smíchem, to byla přesně jeho máma. I když ten smích už od něj dlouho nikdo neslyšel. I úsměv u něho momentálně člověk jen těžko zahlédne. Je to totiž ta poslední osoba, která by se snad k úsměvu nutila, když pro úsměv žádný důvod není. Stejně jako jeho máma i Henri měl ale vždy slabost pro drobnosti. Hřejivý svit slunce. Zajímavě formovaný mrak na nebi. Radost v maličkostech. Nakonec i to, že dnes může být nebe ještě víc modré, než bylo včera, je důvod vstát z postele – nakonec to může být i jediný důvod, proč z té postele ještě vstát. 
Válka Henriho poznamenala tak jako všechny. Možná víc než ostatní, možná míň. I když na to nevypadá, moc dobře si uvědomuje pocity ostatních, ale o to více je pak těžší pocity ostatních ignorovat, nevnímat, necítit a co je pro něj obtížnější, nepřemýšlet. Nakonec svoje pocity musel odpojit. Vytrhnout kabel ze zásuvky a přijmout cedulku poroucháno – stávající stav: otupělost. Možná to byl jen obranný mechanismus, ale i proto možná působí jako bez života. Po smrti bratra rozhodně jako chodící mrtvola vypadal a i se tak cítil. Bylo těžké pokračovat, vrátit se zpátky, dál se snažit bojovat, i když to byla ve výsledku marná snaha, no ne? Nedokázal zachránit ty, co chtěl a při střetu… lepší nemyslet.
Poslat ho do Illei potom, co se dostal z toho nejhoršího po svém zranění, sám vnímá jako logický krok, zvlášť když se stále zotavuje ze zranění. I tak mu přijde ale šílené jen tak se procházet po paláci, popíjet vínečko a cpát se sladkostmi, zatímco se v jeho zemi děje to, co se děje. A ještě sdílet stejný vzduch se Švédy. Tyto pocity se vymykají jeho obvyklému klidu a preciznosti, jenže se není čemu divit. Tak dlouho se v něm hromadí vztek, či spíše nenávist, žal a bolest. Otázky, na které odpovědi ví, ale stejně by na ně rád slyšel odpovědi i jinde. Ve výsledku nemá problém opovrhovat určitými lidmi, protože si uvědomuje, že do jejich světa nepatří a snad tam ani patřit nechce. Nemyslí si ale, že by byl lepší než ostatní, jen došel k závěru, že nedokáže nikomu vysvětlit, jak co vnímá, pokud to ten člověk též nezažil a i tak… sám vlastně neví, jak popsat, co cítí sám, takže se pohybuje v neustále se opakující se smyčce. Výčitky, noční můry, občasné návaly hněvu a pak bezesné noci protkané nervozitou a strachem.
Obecně je ale Henri též velký puntičkář a trochu i maniak do úklidu. I když je klidný a soustředěný, poslední dobou se potýká s návaly hněvu, kdy se mu zatmí před očima a jen těžko drží svoje jinak utlumené emoce pod kontrolou. Uniknout z nepříjemné reality mu pomáhá psaní. Co nedokáže vyslovit, dokáže vměstnat do slov. Skrýt význam za závoj, který může poodkrýt jen ten, kdo se o to skutečně pokusí. Také si ale užívá rockovou hudbu nebo staré klasiky a horké kakao se šlehačkou, zachumlání do deky a čtení připitomělých romantických románů stejně jako i hraní oddychových videoher, ve kterých se ale nevyskytuje násilí.

Minulost:

Vojenské lékařství / otec: Elial, matka: Iida †, bratr: Leevi †, sestra: Emma † / Svobodný

Only the dead have seen the end of the war, obzvlášť, když vrchní představitelé tvrdí, že půjde o bleskovou válku, která skončí tak rychle jako i začala. Co si představit, když se řekne válka… Málokdo pod tím vnímá něco víc než jen negativně konotovaný pojem. Situace, kde lidi umírají a je tam hodně zbraní a krve a vlastně je to celé jako ve filmu. Na papíře pak válka představuje jen čísla. Lidský život jako číslo, nahraditelná jednotka, protože ve válce nejsou jména důležitá. Důležitý je výsledek.
Byla válka se Švédskem chybou? Na tom už nesejde, protože není cesty zpět a to si většina obyvatel Finska uvědomuje. Není cesta zpět a dopředu se nemohou pohnout též. Jsou uvězněni a jediné, co zbývá, je bojovat a dál doufat, že se přeci jen stane zázrak. Jenže zázrak se neděje, zvlášť ne, když každý den další lidé ztrácí své domovy kvůli postupu Švédů a bohužel nejen domovy. Elial Dyrssen se ujmul prezidentského křesla ve výsledku jen pár týdnů na to, co započala invaze do Švédska, poslední krok dosluhujícího prezidenta. Že to byl krok do zkázy, který nedokáže zvrátit ani někdo jako je Elial Dyrssen, se ukázalo postupně. Válka se začala táhnout roky a ve výsledku se nic nedělo. Fini byli zatlačeni zpět za hranice s rozkazem nepokračovat v původním plánu. Teď šlo jen o hlídání hranic, napětí na obou stranách a mírové urovnání bez nevýhodných podmínek míru v nedohlednu. Klid na frontě ale nevěstí nic dobrého. Postup Švédů přišel náhle a agresivně. Lepší technika, lepší finanční zabezpečení, což bylo jen důkazem nespravedlivého rozdělení při rozpadu, na kterém se přece Fini podíleli víc než kdokoli jiný a jak dopadli. Frustrace, pocit nespravedlnosti, vztek a pak od přírody tvrdost a bojovná duše. I když prohráváš, nevzdáš se a rozhodně to nikomu neusnadníš a co víc, rozhodně se před nikým neskloníš.
Henrimu bylo šestnáct, když válka oficiálně začala, sedmnáct, když se jeho otec stal prezidentem. Osmnáct, když nastoupil na vojnu. Dvacet jedna, když byl přidělen k severovýchodní jednotce a viděl poprvé umírat člověka. Dvacet tři, když už mu přišlo normální vidět umírat lidi. Dvacet čtyři, když mu zabili bratra. Dvacet pět, když ho zranili. Dvacet šest, když ho poslali do Illei.
Co bylo před válkou, co mohlo být místo ní, pro Henriho není důležité. Proč by mělo, když je to všechno pryč? Kdyby na tom ale záleželo, tak by začal jako první mluvit o tom, jak to chodilo u nich doma. V rodině přísného generála, který roztál při jediném pohledu na svou ženu a své dva syny brával každou sobotu na pánskou jízdu a v neděli měl zase sólo čajový dýchánek s nejmladší dcerou. Byli harmonická rodina. Vždy byli. Jenže neměli štěstí. Henriho babička to říkala vždy. Po generace se jim lepila smůla na paty. V deseti letech přišel o mámu i o sestru a v té době i o tátu. Zůstal mu jen o rok mladší bratr a generál, který už neroztál, jakmile překročil práh domu. V sobotu už nebyli pánské jízdy. Domem se nenesla vůně květin a v neděli nikdo necinkal hrníčky u dýchánku. Teplo rodinného krbu nahradil chlad a zármutek, prázdnota, se kterou se nedokázal vyrovnat dospělý muž natož pak malí kluci. Domov zůstal stejný a stejně tak se z něho vytratilo všechno, co ho dřív dělalo domovem. O tom už by ale Henri nevyprávěl. Nejspíš by jen přeskočil k tomu, že měl rád literaturu. Jazyky. Stejně tak ho bavila ale matematika a chemie. Nakonec si řekl, že by chtěl být doktorem, tak jako byla jeho máma. Dokonce přeskočil dva ročníky a byl předčasně přijmut na univerzitu. Tehdy také začala válka. A on v osmnácti narukoval, protože jeho otec byl prezident a jeho bratr do armády jít nemohl – či spíše dle Henriho nesměl. Výcvik, pokračování ve studiu, protože lékař se hodí vždy a všude. Prostě se jen nechá využít, tak jako se čekalo. Syn prezidenta ani v nejmenším nemá žádné výhody kvůli svému postavení. Jdou naopak příkladem. Válku přeci ukončíme rychle. A teď by už zabíhal do přílišných detailů. 
Nakonec by se nejspíš dostal až ke dni, kdy jeho bratr sám o své vůli vstoupil taky do armády. Nebo ke dni, kdy svému bratrovi nedokázal zastavit krvácení. A pak státní pohřeb s poctami, které ale nikdy nemohly zakrýt fakt, že pohřbívali prázdnou rakev. Ne první. Ne poslední. Zachraňuješ, jen aby ti pak stejně umírali pod rukama. A pak ho zranili a on neumřel, i když nejspíš chtěl.
Vyslat ho jako diplomatickou návštěvu nebyl nápad jeho otce. Vlastně byl silně proti, ale jak by mohli poslat starého a zkušeného velvyslance, když do Illei míří syn švédského prezidenta? Illea, centrum mladých budoucích hlav států, jedinečná příležitost, jak se vymanit z mizérie, nebo do ní nakonec navždy spadnout a utopit se, jestli Švédi získají zahraniční podporu. Naděje přeci umírá poslední, navíc do Illei neposílají jen Henriho. Všichni musí jen zkoušet to nejlepší, co umí. I kdyby to třeba nakonec vedlo i k něčí smrti.

paper-cherry-blossom-watercolor-painting
paper-cherry-blossom-watercolor-painting

This Is Who We Are, a Product Of War.

Motto:

Snapinsta.app_272110562_3073255409580667_8604973850755361475_n_1080.jpg
Snapinsta.app_350091179_275973864878224_5472871148516479515_n_1080.jpg
Snapinsta.app_289994822_403427658400048_3758563949882817201_n_1080.jpg
Snapinsta.app_302811631_1062884604591584_787885780788325385_n_1080.jpg
banner3.0.png

The Selection Empire of Illéa

Je zakázáno kopírovat profily jak z grafického, tak obsahového hlediska. 

 

bottom of page