top of page
banner3.0.png

The Selection Empire of Illéa

Oficiální web

Profily postav

Je zakázáno kopírovat profily jak z grafického, tak obsahového hlediska. 

 

41f135171349eade16a13fc88c3a8649_edited_
pngwing_edited.png
41f135171349eade16a13fc88c3a8649_edited_
pngwing.com.png
IMG_20220830_143229.jpg
66da1cd4d16d100b61ba36ecdfee2348_edited.
66da1cd4d16d100b61ba36ecdfee2348_edited.
41f135171349eade16a13fc88c3a8649_edited.
41f135171349eade16a13fc88c3a8649_edited.
pngwing.com.png
pngwing_edited.png
IMG_20220830_143143.jpg
66da1cd4d16d100b61ba36ecdfee2348.png
66da1cd4d16d100b61ba36ecdfee2348.png

Cameron Axel Schreave

Výška: 182 cm
Váha: 78 kg
Oblíbené barvy: modrá, červená, bílá

Stav: Svobodný
Rodina: Otec Joel, matka Lyanna, mladší sestra Aurora
 

Zájmy: : plavání, box, horolezectví, střelba, četba detektivek, botanika, hra na klavír, běh, basketbal

Provincie: Angeles

Vek: 21 let
Datum narození: 11.11.
Znamení: Štír
FC: Moritz di Matteo

Status: Korunní princ
Vzdelání: Soukromé, vojenská akademie

Královská rodina

Charakter:

Cam podědil ve vzhledové stránce to nejlepší po obou rodičích. Stejně jako otec má husté kudrnaté vlasy, které je občas téměř nemožné zkrotit do podoby, kterou by si přál. Také má podobně ostré sklony lícních kostí a výraznou čelist i nos, ačkoli ten jeho nebyl nikdy zlomený a tím pádem zůstává přímý. Pod hustým obočím se však nachází pár světlých očí, které podědil po matce, většinu času byly průzračně modré, při nedostatku světla však získávaly odstín bouřkových mraků. Rty má často semknuté, občas s koutky pozvednutými v náznaku úsměvu, alespoň tak ho zná veřejnost. V soukromí, hlavně kolem lidí, které má rád, se směje často a rád. Má problém s tím, že ačkoli mu bude čerstvě 22 let, stále vypadá spíše tak na 18, pokud mu tváře zrovna nezdobí strniště, které by mu dodávalo na vážnosti. Občas ho to štve, ale bylo to něco, s čím se musel smířit a pravdou je, že za deset nebo dvacet let možná ještě bude rád, že vypadá mladší, než doopravdy je. 
Postavou je středně vysoký, kousek nad 180 cm a na první pohled se zdá, že má atletickou postavu. Pokud máte ale to štěstí ho vidět bez trička, všimnete si, že té svalové hmoty je víc, než se zdálo na první pohled. Cameron často cvičí a baví ho to, dokonce absolvoval tři roky na vojenské akademii. Nemá ale moc ve zvyku nosit upnutá trička a podobné věci, které by tento fakt zvýrazňovaly. Nejčastěji ho uvidíte v obleku nebo alespoň košili s dlouhými rukávy, které si ohrne ve chvíli, kdy se cítí uvolněně. Při jiných příležitostech volí volná bavlněná trička nebo třeba lehčí kašmírový svetr. Svým způsobem se tak dá snadno zmýlit za typického slušňáka. Výraznějšími prvky v jeho stylu oblékání jsou snad jen šperky. Rád nosí alespoň hodinky a nějaký prsten nebo náramek. 
Povaha se na první pohled nemusí tak úplně zdát v rozporu s jeho výrazem. Většinu času je Cam koncentrovaný, klidný a rozvážný. Nad věcmi přemýšlí a je ambiciózní a cílevědomý, což znamená, že když si něco usmyslí, udělá všechno proto, aby toho dosáhl. Pod tou slupkou se však skrývá mnohem rozmanitější a vášnivější charakter. Do věcí, kterým věří, o které se snaží nebo je má rád, dává doslova srdce i duši. Neumí věci dělat jen napůl, tudíž je u něj typické intenzivní soustředění. Pokud nakousnete téma, které ho zajímá, dokáže s vámi diskutovat hodiny a naslouchat stejně pozorně. V zásadě se nikdy nezastaví, v noci je zvyklý spát jen nezbytný počet hodin pro to, aby mohl fungovat, občas ani to ne a zachrání to silným dvojitým espressem. 
Jeho pracovní stůl je možná organizovaný a přehledný, absolutně nesnáší, když mu někdo naruší plány nebo změní předpokládaný postup. Na druhou stranu zbytek jeho pokoje je chaos, činky na posilování leží hned vedle nové hromádky detektivek z knihovny a na pianu se povalují přezky a lana z posledního horolezeckého výletu. Pokud mu postel neustele služebnictvo, je povlečení věčně rozházené a nikdy nemůže najít to, co zrovna hledá. Není to ale tak, že by se v něm snad bily dvě osobnosti, svým způsobem žije v dokonalé harmonii. Ví, jaké jsou jeho povinnosti a co je důležité, zatímco v dalších věcech si dovoluje být více uvolněný a dát perfekcionalismus stranou. 
Cameron je sice poměrně upřímný, ale ani zdaleka se nemůžete spolehnout na to, že vám řekne všechno. Svá slova většinou váží, a sic se neuchyluje často ke lži, není tak úplně nezvyklé, že něco zamlčí nebo překroutí tak, aby se mu to hodilo více. Tuhle dovednost vypiloval hlavně na dlouhých poradách, kdy se snažil dosáhnout svého. Už jen to poukazuje na to, že je naštěstí vcelku inteligentní. Nejspíše po otci zdědil určitý cit pro diplomacii a celkem mu šly i cizí jazyky. Po matce má snad smýšlení a zájem o přírodní vědy, ačkoli to zůstalo vždy jen u zvědavosti. Kromě botaniky, ta ho bavila asi nejvíce, a nakonec začal trávit čas v královském skleníku. Občas zde pomáhá a obzvlášť bedlivě dohlíží na sbírku orchidejí. Ty jsou nezvykle náročné na podmínky, což ho baví, udržovat je a starat se o to, že prosperují. Svým způsobem považuje skleník za místo, kde si může na chvíli odpočinout a vypnout. Navíc člověk reálně vidí výsledek své práce, o kterou se musel zasadit vlastníma rukama, což je osvěžující oproti občasně nekonečným jednáním a snahám o změny například v legislativě. 
Další způsob, jakým upouští nahromaděnou frustraci je i sport, přičemž nejčastěji volí plavání. Pár délek před spaním mu pomůže trochu pročistit hlavu a unavit se. Pokud jde o závažnější problém, anebo má vztek, vybere si raději boxovací pytel. Taky často po ránu chodí běhat, aby se probral a v dětství pochytil zálibu v basketbalu. Ten nemůže hrát často, až na akademii s ostatními studenty vypiloval své schopnosti a nyní jednou za čas, když se poštěstí, dá hru se strážci a personálem. Mimo to je zkušený horolezec, pokud má tu možnost vzít si volno, může se stát, že zmizí z paláce a celý den lozí někde po skalách, až nakonec přijde domů s rozedranými prsty a kamenným prachem ve vlasech, na druhou stranu absolutně spokojený. 
Rodina se snažila, aby měl i nějaké kulturní vzdělání, ale popravdě ho nikdy moc nebralo divadlo, kreslení ani malování, tančit se naučil spíše z povinnosti a zpívat sice umí, věnovat se tomu ve volném čase však příliš nechce. Nakonec se mu však zalíbila hra na klavír, u které zůstal. A nepohrdne ani dobrou knihou. Sic ho nebaví učit se dějiny literatury, detektivní četba patří k jeho oblíbeným činnostem. Pokud by nebyl princem, pravděpodobně by chtěl být policistou nebo nejlépe detektivem. 
Už zde bylo zmíněno, že Cameron čelí častému stresu, který vede právě k hromadění frustrace. Bohužel, ačkoli působí spořádaně, často to uvnitř něj vře, a i když si vztek na lidech vybývá nerad, je jen člověk, a i jemu to občas ujede. V takový moment je velmi těžké se s ním přít. Když je naštvaný, není s ním řeč, dokud se neuklidní, což může chvíli trvat. Dokáže použít nemilá slova, která dovedou ranit. Později se nejspíš omluví, pokud nebude mít pocit, že je v právu. V takovém případě s usmířením nepočítejte, pokud se o něj sami nepokusíte. Umí být nebývale zatvrzelý, když dojde na uraženou pýchu. Neumí snadno odpouštět. Nerad se dělí. Může si tvořit určité předsudky, ale není to člověk, který by se jimi nechal zaslepit a dokáže prvotní dojmy odsunout stranou, když pochopí, že se mýlil. Dělání kompromisů je pro něj občas těžké, ale rozumným argumentům ustoupí. 
Neznamená to ale, že nemá smysl pro humor. Sic na zábavu není v jeho světě vždycky tolik místa, má vždycky nějakou chytrou nebo trefnou poznámku, kterou vás rád poškádlí. A pokud mu dáte důvod od srdce se zasmát nebo se připojíte k popichování, uděláte mu tím nesmírnou radost. Občas rád odloží tu vážnou masku, aby se mohl cítit trochu blíž obyčejným lidem.
Vůči své rodině je o něco otevřenější a své rodiče bezmezně miluje. Svou mladší sestru také, ačkoli zde figurují i určité neshody. Oba dva jsou rádi ve vedení a jejich povahy jsou v některých ohledech podobné, díky čemuž se často kočkují. Ale i když do sebe rýpají, považuje za svou povinnost se o ni starat. Svou starostlivost a péči projevuje nenápadně, při jízdě do města ji nechá sedět vepředu vedle řidiče, jelikož ví, že vzadu se jí dělá zle. Když jednou za čas tráví čas spolu například ve městě nebo u filmu a objednají pizzu, vždycky dá vědět, že na její půlce nesmí být houby, protože je nesnáší. A pokud se sestra zraní, většinou je první, kdo vyšiluje a žene ji k doktorovi. Navíc nikomu nedovolí, aby ji snad pomlouval nebo urážel za jejími zády. Jen on o ní může tvrdit, že je protivná a otravná, nikdo jiný ne. 
V milostném životě zatím nebylo příliš moc, o čem mluvit. Se Selekcí tak nějak počítal i v době, kdy ještě nebylo rozhodnuto. Vzhledem k napětí v zemi to byla určitě nejmoudřejší volba, tak proč se na někoho vázat? Není ale žádný mnich, pouze nepatří k těm, kteří by se na veřejnosti producírovali každý týden s novou dívkou. Pokud přeci jen zašel s přáteli třeba do baru, dal si záležet, aby ho s nějakou dívkou nejlépe nikdo neviděl odcházet. A těch pár románků, které byly dlouhodobější, prožil spíše za zdmi paláce. 
Do Selekce však hodlá jít s čistou hlavou. Nepotřebuje životní lásku. To, co se povedlo jeho rodičům, považuje spíše za výjimku. Hledá ženu, která bude perfektní královnou. Nic míň si nemůže dovolit, vzhledem k nepokojům v Illei. Chce partnerku, na kterou se bude moci spolehnout. Ideálně dívku, která ho bude přitahovat dost na to, aby byl intimní život bez problémů a zplodili potomka. Někde hluboko v něm je možná pohřbená touha alespoň po přátelství, které snad manželství učiní snesitelnějším, ale raději se bude řídit logikou a ta ho nabádá, aby zvolil především někoho nekonfliktního, kdo mu nebude neustále odporovat a dělat mu hádkami ze života peklo. A hlavně nezatemní mu úsudek něčím tak nelogickým jako je láska, hůř, co kdyby přišla žárlivost? Nestál o scény, hledal někoho, kdo mu bude roven, ne někoho, kdo získá jeho srdce a dle toho hodlal postupovat. 

Minulost:

Cameronovo narození mu v zásadě předurčilo cestu životem. Jako by měl od narození cejch “korunní princ”, a tak se k němu i přistupovalo. V dětství to naštěstí příliš nevnímal. Jeho rodina se snažila, aby ho prožil v únosných mezích normálně, tudíž si mohl hrát s ostatními dětmi v paláci a vyvádět vylomeniny, ačkoli na veřejnosti musel dodržovat určitá pravidla, která mu vštěpovali do hlavy. Když mu byli dva, tak se navíc narodila jeho mladší sestra a věkový rozdíl mezi nimi nebyl natolik velký, aby se později nestala parťákem pro dovádění. Jasně, při hře na vojáky ji většinou využívali jako nevinnou oběť, která potřebovala zachránit, alespoň do doby, než ji to přestalo bavit a začala se “zachraňovat” sama. Už od dětství se mezi ním a sestrou budovala určitá rivalita. Nejen o pozornost rodičů, ti se velmi snažili, aby ji rozdělovali mezi děti spravedlivě, ale celkově: studijní výsledky, sportovní, kdo vymyslel lepší dárek tátovi k narozeninám, kdo zadržel déle dech pod hladinou a v teenegerských letech i “kdo vypije víc tvrdého alkoholu”, načež oba skončili na ošetřovně a dostali tak vyhubováno, že minimálně Cam se alkoholu dlouho vyhýbal. 
Samozřejmě na něj však od určitého věku začal být kladen tlak na vzdělání a vychování, které odpovídá korunnímu princi. A vzal to dost vážně, ostatně bere to tak dodnes. Má tendenci neustále všechno zlepšovat, aby to bylo perfektní a ze všeho nejvíc sám sebe, ačkoli to vede k bezedné frustraci, protože neustále naráží na vlastní protivné limity. 
Při domácí výuce ho bavila politika, ekonomika, přírodní vědy i jazyky. Naproti tomu dost zanedbával kulturní a umělecké vzdělávání, kromě hraní na klavír mu to šlo jedním uchem dovnitř a druhým ven. V jedenácti letech objevil knihy od A. C. Doyla a zamiloval si Sherlocka Holmese, od té doby přečetl již desítky, možná spíše stovky detektivek od různých světových autorů z různých historických období. 
Má hodně nacestováno, hlavně v rámci Illei. Byl to jeho nápad, aby každý druhý měsíc navštívil osobně jednu z provincií a vyslechl si tamní potřeby lidí. Nejvíce si oblíbil Dominiku, vzhledem k tomu, že odtam pocházela jeho matka a občas tam trávili dovolenou. Vždycky se tam rád vracel. Jako kluk měl matné vzpomínky na dědečka, s kterým koukával na basket, ale ten umřel, když mu bylo šest, proto jsou dost rozmlžené. Nostalgický vztah má i vůči Hudsonu, kde se dlouhodobě angažoval v obnově téhle válkou nejvíce zasažené provincie. Po častějších nepokojích ho však rodina odrazovala od návštěv, demonstrace zrovna v téhle provincii jsou silné a jednou už se jej pokusil rozvášněný dav napadnout. To ale Cama tak úplně neodradilo, naopak si myslí, že o to více musí dávat najevo pochopení pro tamější lid. 
Bohužel neměl tolik možností vycestovat mimo Illeu, i když krátké politické návštěvy s otcem od svých šestnácti let absolvoval pravidelně. Mohl se tak učit a přihlížet, jenže díky nepokojům byla Illea poslední roky poměrně odstřihnuta a pozvání pro jednání nedostávala často. Naopak se několik zemí stáhlo od vzájemných dlouhotrvajících dohod, čemuž rozuměl. Vlastně chápal i nespokojenost lidu v Illei a taky nedůvěru v rodinu Schreave. Příběh o jeho babičce slyšel už mockrát. 
Vlastně ji ale téměř vůbec neznal. V sedmnácti podplatil stráže, aby se s ní mohl setkat. Věděl, že je to riskantní, ale touha po tom setkání v něm narůstala celý život. Ta žena byla jeho krev, ať už chtěl, nebo ne a byl to jediný žijící prarodič. Někde v jejím charakteru by možná nalezl i společné rysy s těmi jeho. Nebyl to příliš dlouhý rozhovor, jelikož se Cameron nemohl zdržet. Postavil se k tomu však chladně a přemýšlivě, jednoduše jí sdělil, že ji chtěl poznat, načež mu ona sdělila, že se jedná o zbytečný sentiment. Tím se vykolejit nenechal a ujistil ji, že se jedná o logické rozhodnutí, měl se vyvarovat chyb, které v životě udělala, dobré tedy vidět na vlastní oči, jak skončila. Přišlo mu, že v jejích očích se napůl mísilo popuzení s uznáním, ale atmosféra se o něco uvolnila. Když se však vrátil domů a zjistil to otec, došlo k hádce. Snad nikdy neviděl tátu takhle rozzlobeného. Dostal jasně připomenuto, že jejich vláda teď není stabilní, a aby se syn stýkal s osobou odsouzenou za vlastizradu, bylo nemyslitelné, obzvlášť když šlo o vlastní rodinu. Cameron s tím nesouhlasil, sice nikdo o návštěvě neměl vědět, ale ignorovat stín minulosti a chovat se, jako by Lucienne neexistovala, nepovažoval za řešení. Bylo to poprvé, kdy si uvědomil, že kdyby vládl on, udělal by něco jinak. 
Tahle myšlenka v něm zakořenila, začal spřádat vlastní plány, uschovávat vlastní nápady a snažil se svou vizi prosazovat na poradách i ve chvíli, kdy musel jít proti otci nebo matce. Ne, že bych si nevážil jejich rad, ale pokud mu měla připadnout koruna, stejně by se nakonec musel spoléhat hlavně na svůj instinkt. Nechtěl si z rádců dělat opěrnou berličku. V sedmnácti si také poprvé začal s dívkou. Byla to francouzská diplomatka, která zde byla pár měsíců na zaučenou, jelikož měla pracovat následně v Illei na ambasádě, přičemž to byl nejdelší vztah, který Cameron zatím s ženou navázal. O lásku se však nejednalo, ačkoli si Mariette vážil, byli spíše jen kamarádi, ani jeden z nich to nebral vážně, rozloučení s ní bylo tudíž trochu smutné, ale o zlomeném srdci se mluvit nedalo. Tak nějak tušil, že rodina to úplně neschvalovala, ale měl své potřeby a taky mu přišlo logické zjistit, co od žen vlastně očekává předtím, než bude hozen do Selekce a bude si muset v omezeném počtu vybrat tu, s kterou stráví zbytek života v pouhých dvaadvaceti letech.  
V osmnácti se přihlásil na vojenskou akademii. Byla to pro mužské potomky v zásadě skoro tradice, navíc jeho to dost bavilo. Ideální volbou, kdyby si mohl vybrat, by byla sice akademie policejní, ale tohle se dalo brát jako dostatečná náhražka. Zde zjistil, že mu jde střelba, která ho začala poměrně bavit, nechal si tudíž v jednadvaceti vystavit platný mezinárodní zbrojní pas. Léta na škole považuje za jedny z nejlepších. Je pravda, že měl taky nejvíc svobody, co kdy pamatoval. Znamenalo to, že se nechal přáteli zlákat, a párkrát navštívil bar nebo klub, ale nikdy nepil tak, aby ohrozil jasné myšlení a provedl nějakou hloupost. Jen jednou byl viděn veřejně s jednou z dívek, s nimiž se seznámil, jinak se mu dařilo občasný úlet nebo románek skrývat. 
Škola nabízela studium na dva až čtyři roky, s tím, že Cameron měl původně v plánu absolvovat všechny čtyři. Když však při jeho návštěvě Angeles došlo k nepovedenému atentátu, při němž byla zraněna matka, rozhodl se jinak. Ukončil studium po třech letech a vrátil se domů, kde sám vytáhl na přednes Selekci. Nebylo to tak, že se tohle téma nadhodilo poprvé, už delší dobu počítal, že to bude dost možná jeho cesta k tomu, jak si najít ženu. Druhá varianta by byla vzít si nějakou zahraniční princeznu, kterou ani skoro nezná, tudíž byla Selekce v zásadě o něco snesitelnější. Větší šance, že najde někoho, s kým se shodnou na společné budoucnosti. Vyhlášení Selekce proběhlo v zásadě vzápětí během přímého přenosu zpráv.   
Věděl, že jeho rodiče spolu byli šťastní, ale sám se rozhodl, že nic podobného od Selekce žádat nebude. Vzhledem k nátlaku, který byl od lidu, nehledě na váženou rodinu, která se stala jejich rivalem a získávala značnou podporu lidu a bohužel i některé šlechty a dalších důležitých osobností, se rozhodl vybírat rozumem a ne citem. Ačkoli někteří mají dojem, že by bylo rozumnější vzít si někoho kompetentního a navázat s jinou zemí sňatkem spojenectví, většina země je pro Selekci stále nadchnuta. A on hodlal dokázat, že dívka z lidu může být stejně schopnou princeznou jako někdo, kdo se do těchto podmínek narodil, navíc bude znát mnohem lépe problémy vlastní země. Zde však vznikal problém. Musel onu perfektní dívku najít. A přitom se nezamilovat. To si žádalo plán. 

banner3.0.png

The Selection Empire of Illéa

Je zakázáno kopírovat profily jak z grafického, tak obsahového hlediska. 

 

bottom of page